kartony skrzynie

Pudełka tekturowe uniwersalne i na wymiar – jak można je wykorzystać?

Pudełka tekturowe kojarzymy przede wszystkim z opakowaniami dostawczymi, pomocą przy przeprowadzce lub akcesoriami do przechowywania drobiazgów. Jednak takie przeznaczenie, choć rzeczywiście niezwykle powszechne, nie musi być jedyne. Kartony można bowiem wykorzystywać znacznie bardziej kreatywnie. Poznaj najciekawsze sposoby na użytkowanie pudełek tekturowych!

Pudełka kartonowe w aranżacji wnętrz – daj upust swojej kreatywności!

Kiedy wspominamy o kreatywnym wykorzystanie pudełek kartonowych, pierwszą rzeczą, jaka może przyjść na myśl osobie uwielbiającej nietypowy design, będą dodatki do domu. Dobrym pomysłem, który nie powinien sprawić trudności w wykonaniu, będą różnego rodzaju ozdoby. Jedną z najłatwiejszych będzie po prostu wycięcie wzoru i pomalowanie go farbami czy udekorowanie w inny sposób, na przykład za pomocą kolorowego papieru. Dla tych, którzy mają już nieco wprawy, ciekawym pomysłem będą również dodatki ze złożonego kartonu. Mogą to być zarówno proste dekoracje do dziecięcego pokoju, na przykład urocza, trójwymiarowa sówka, jak i te bardziej skomplikowane, przywodzące na myśl nietypowe origami.

Nie każdy wie też, że z pudełek kartonowych możemy zrobić nawet meble. Oczywiście, będzie to wymagało już większej precyzji, szczególnie gdy mamy w planach wykonanie obiektów, które będą musiały wytrzymać spory nacisk, jak krzesła czy innego typu siedziska. Dużą popularnością cieszą się przede wszystkim wiszące i stojące półki, a nawet całe regały czy stoliki. Ogromną zaletą jest głównie możliwość osiągnięcia zarówno pożądanego designu, jak i odpowiednich dla naszego lokum wymiarów. Akcesoria do domu możemy stworzyć z pudełek kartonowych dowolnych wymiarów, sprawę jednak znacznie ułatwią opakowania wykonywane na zamówienie, które od razu będą miały rozmiar, który nam odpowiada.

Pudełka na prezenty – postaw na design

Choć to z pewnością sam podarunek ma największe znaczenie, opakowanie, w jakim go wręczamy, również jest istotne. Dlatego też koniecznie postaraj się, aby zrobić doskonałe pierwsze wrażenie. Pomogą Ci w tym odpowiednie pudełka kartonowe. Ich przewaga nad torebką prezentową to możliwość ukrycia prezentu i trzymania wszystkich w napięciu do ostatniego momentu. Pamiętaj jedynie, aby odpowiednio je ozdobić. Może to być klasyczny styl, czyli owinięcie papierem prezentowym i przewiązanie wstążką, chociaż nic nie stoi na przeszkodzie, by wykazać się większą kreatywnością. Możesz na przykład wykorzystać wspólne zdjęcia i dodać zabawne dekoracje. Aby całość udała się perfekcyjnie, wybierz pudełka na wymiar, które będą idealnie pasować do Twojego podarunku.

Pudełka do przechowywania jako dziecięce zabawki

Z tektury możesz tworzyć nie tylko zwykłe, użytkowe meble, lecz także wspaniałe zabawki dla dzieci. Ten ekologiczny materiał doskonale sprawdzi się w tej roli. A gdy malec już z nich wyrośnie, zawsze możesz zamienić je w coś innego lub bez żalu oddać na makulaturę. Mogą to być niewielkie przedmioty, na przykład w kształcie zwierzątek, a także akcesoria dla innych zabawek malucha, na przykład domek dla lalki. Z pudełek tekturowych zrobisz także niewielkie mebelki, z których stworzysz całe wyposażenie.

Innym ciekawym pomysłem będzie zbudowanie kartonowego samochodu czy dziecięcej kuchni. A może Twoje maluchy uwielbiają baśnie i same chciałyby przeżywać niezwykłe przygody? Wtedy dobrym pomysłem będzie kartonowy zamek czy inne budowle znane dzieciom z ich ulubionych historii. Kieruj się upodobaniami najmłodszych, w końcu to dla nich chcesz stworzyć te wyjątkowe zabawki. Koniecznie też zaproś maluchy do wspólnej budowy, oczywiście uwzględniając ich wiek. To oznacza jeszcze więcej zabawy i dumę z wykonanego zadania.

Zwykłe pudełka do szaf czy przeprowadzek pozwolą Ci stworzyć wiele niezwykłych przedmiotów. Dlatego pomyśl, który z nich przyda Ci się najbardziej i jak najszybciej przystąp do dzieła!