Jak w prosty sposób zmienić wystrój wnętrza?

Drewno na ścianach wraca do mody. Do niedawna taki element wystroju kojarzył się nam z boazerią popularną w czasach poprzedniego ustroju. Dziś ściany pokryte drewnem spotykamy w nowoczesnych wnętrzach, zarówno w stylu klasycznym jak i skandynawskim czy prowansalskim.  Szczególnie modne jest zestawienie minimalistycznego wystroju wnętrza z jedną ścianą ozdobioną drewnem. Sprawdź jak wykorzystać drewno w salonie czy w sypialni.

Jak sprawić aby salon nabrał modnego wyglądu?

Drewno jako element wystroju wnętrza nigdy nie wychodzi z mody. Drewniane podłogi czy wysokiej jakości meble świadczą o dobrym guście. Drewno jest też podstawowym elementem wnętrz w stylu skandynawskim czy rustykalnym. Niewątpliwe nadaje naszym domom stylu, potrafi też ocieplić minimalistyczne wnętrze. Ostatnio do łask wraca boazeria w nowoczesnym wydaniu. Za pomocą drewna można wyróżnić jedną ścianę lub całe wnętrze. Miłośnicy stylu alpejskiego mogą obudować nim nawet sufit. Jeśli nie wiesz jak wprowadzić do salonu czy sypialni przytulny klimat – drewno będzie idealnym rozwiązaniem!

Drewno sposób na ocieplenie wnętrza

Nowoczesną boazerię wykonasz z różnych gatunków drewna m.in. sosnowego czy świerkowego – podpowiadają specjaliści z firmy Pakobud. Deski zwykle mają długość kilku metrów, szerokość 2 – 10 cm, a grubość ok 2 cm. Krawędzie desek są tak wyprofilowane aby szczelnie na siebie zachodziły. Natomiast powierzchnia zależy od naszych upodobań. Wszystkie rowki i wypukłości mogą stanowić element dekoracyjny. Nowoczesna boazeria może mieć różne odcienie  – od naturalnych barw drewna po intensywne kolory. Przykładem może być styl skandynawski, który wprowadził modę na białe drewno na ścianach. Warto też zwrócić uwagę na boazerię w stylu angielskim. Z pewnością przypadnie ona do gustu miłośnikom wnętrz w stylu klasycznym. Ma ona formę drewnianych paneli układanych w dolnej części ściany.

Jaki kolor drewna do wnętrza domu

Wybierając kolor drewna do salonu lub sypialni należy się kierować wielkością pomieszczenia. W małych wnętrzach sprawdzą się wyłącznie odcienie jasne, natomiast w dużych można zastosować ciemniejsze rozwiązania. Zbyt ciemne drewno sprawi, że pokój będzie wydawał się jeszcze mniejszy. Szczególnie interesująco prezentuje się zestawienie drewna z chłodnymi odcieniami ściany. Takie rozwiązanie ociepli nawet najbardziej minimalistyczne wnętrze. Taka ściana jest również dobrym tłem dla telewizora.

Zalety drewnianych aranżacji w domu:

– ocieplenie wnętrza,
– idealne dopasowanie do wnętrz w różnych stylach,
– naturalny i ekologiczny efekt,
– poprawa akustyki wnętrza,

Drewno na ścianie jest dobrym rozwiązaniem do każdego wnętrza. Jest oryginalnym elementem aranżacji zarówno w przypadku klasycznej aranżacji, gdzie będzie prezentować się niezwykle stylowo i elegancko, ale także nowoczesnej, gdzie nada niepowtarzalnego i oryginalnego charakteru. Drewno jest również nieodłącznym elementem stylistyki skandynawskiej czy górskiej. Można go użyć jako głównej aranżacji, ale sprawdzi się także jako jeden z jej elementów. Drewno nigdy nie wychodzi z mody, za jego pomocą można podkreślić każdy styl dekoratorski.