opakowania tekturowe Pako-Bud

Opakowania tekturowe – najlepsze na żywność!

Opakowania tekturowe wykorzystywane są w różnych gałęziach przemysłu, jednak zdecydowanie największą popularnością cieszą się w branży spożywczej. Ich lekkość, niska cena oraz możliwość wykonania na zamówienie niemal każdego rozmiaru sprawia, że opakowania tekturowe do żywności służą jako wygodny sposób ochrony podczas transportu i magazynowania. Co ważne, tektura jako materiał drewnopochodny zapewnia odpowiednie warunki dla produktów spożywczych, w tym warzyw i owoców. Sprawdź, jakie pudełka kartonowe wybrać i jaka jest między nimi różnica!

Opakowania z tektury – zastosowanie w branży spożywczej

Branża spożywcza obejmuje dobra podstawowe, które są nam niezbędne na co dzień. Niczego nie kupujemy tak często, jak żywności, dlatego też to właśnie w sektorze spożywczym występuje największe zapotrzebowanie na wszelkiego rodzaju opakowania do transportu i przechowywania w halach sklepowych.

Biorąc pod uwagę szybką rotację produktów spożywczych oraz ich zróżnicowaną wartość istotne są w tym przypadku opakowania, które spełnią kilka podstawowych wymagań, takich jak:

  • cena – transport owoców, warzyw, czy produktów suchych, aby mógł być opłacalny, powinien pozwalać na ograniczenie kosztów;
  • jakość – stosunkowo mało trwały towar musi być odpowiednio zabezpieczony;
  • lekkość – produkty spożywcze transportowane w dużych ilościach często wymagają zastosowania lekkich opakowań, które ułatwią przeładunek, a także składowanie na półkach w magazynie lub w chłodniach;
  • ekologiczność – opakowanie na żywność nie może wchodzić w reakcję z produktami spożywczymi, musi być obojętne i bezpieczne dla zdrowia;
    odpowiednie wymiary – opakowanie powinno odpowiadać wymiarami rodzajowi transportowanego produktu;
  • funkcjonalność – parametry opakowań do transportu powinny zapewniać najwyższy komfort zarówno w trakcie transportu, jak i podczas przeładunku i przenoszenia na magazynie.

Wszystkie powyższe cechy można uzyskać, decydując się na tekturowe opakowania do transportu, które świetnie sprawdzają się jako ochrona produktów spożywczych. Dzięki swojej lekkości znacznie ułatwiają ręczne przenoszenie, ponieważ nie tworzą dodatkowego obciążenia. Co ważne, opakowania tekturowe możemy wykonać za zamówienie, więc każdy decyduje indywidualnie o ich wymiarach oraz wytrzymałości. Istnieje również możliwość skorzystania z opakowań uniwersalnych, a ewentualne przestrzenie wypełnia się, stosując np. papier. Opakowania kartonowe na żywność są jednymi z najbardziej wszechstronnych pojemników, dzięki czemu mogą one służyć firmie na wielu płaszczyznach.

Transport żywności w opakowaniach kartonowych

Transport produktów spożywczych powinien przebiegać w sposób ostrożny, tak by żywność miała zapewnione odpowiednie warunki chroniące produkty przed uszkodzeniem. I w tym przypadku pudełka kartonowe doskonale się sprawdzają. Często wykorzystuje się opakowania tekturowe do przechowywania malin, truskawek, pomidorów, czy innych warzyw i owoców. Przy zastosowaniu grubej tektury falistej opakowania kartonowe mogą służyć do bezpiecznego przenoszenia nawet ciężkich towarów. Możemy więc z powodzeniem stosować ten materiał do produkcji opakowań na wino, ciężkie owoce (np. arbuzy, pomarańcze), czy większe ilości warzyw (np. ziemniaki, marchew). Przy stosunkowo suchych produktach pudełka z kartonu nadają się do ponownego użytku.

Jeśli zależy nam na pojemnikach transportowych, które będą cechowały się zwiększoną wytrzymałością oraz wielokrotnością użytku, warto zdecydować się na opakowania z tworzyw łączonych. Zastosowanie drewna lub płyty pilśniowej podnosi odporność pojemników na obciążenie, przy czym wciąż pozostają one stosunkowo lekkie. Co ważne w przypadku transportu produktów spożywczych, istnieje możliwość wykonania opakowania z okienkiem, dzięki czemu możemy wygodnie kontrolować towar bez konieczności całkowitego rozpakowywania.

Jeśli interesują Cię opakowania z tektury do transportu żywności, czy każdego innego towaru – skontaktuj się z nami, a pomożemy w wyborze najodpowiedniejszych pojemników!