Opakowania tekturowe na zamówienie

Pudełka z tektury przydadzą się w niejednej firmie. Idealnie sprawdzą się do wysyłania towarów zakupionych przez klientów, a także do przechowywania różnych rzeczy w firmowym magazynie. Są one bardziej ekologiczne niż plastikowe torby i zapobiegają uszkodzeniu znajdujących się wewnątrz nich przedmiotów. Charakteryzują się też dużą różnorodnością, dlatego bez problemu możesz zamówić kartony na wymiar dokładnie taki, jaki Cię interesuje.  To jednak nie wszystkie zalety, jakie posiadają opakowania kartonowe.

Zalety opakowań z tektury

Jakie zalety mają opakowania tekturowe? Pierwszą z nich jest niewątpliwie niska cena-pudełka tekturowe, nawet te wykonywane na zamówienie, są niedrogie, w szczególności w porównaniu z innymi opakowaniami o podobnej wytrzymałości, ale wykonanymi z innych tworzyw. Drugą z zalet jest ich lekkość-kartonowe pudełka ważą niewiele, dzięki czemu idealnie sprawdzą się podczas wysyłania i transportu towarów podatnych na uszkodzenia. Trzecią istotną zaletą jest uniwersalność ich zastosowania – w opakowaniach kartonowych możesz przechowywać różnego rodzaju przedmioty – zarówno te drobne i lekkie, jak i takie o większej wadze.

Nie należy również zapominać o możliwości dopasowania pudełka z tektury do własnych potrzeb. Niektórzy producenci tektury posiadają w swoim portfolio opakowania tekturowe na wymiar. Pudełka wytwarzane na zamówienie klienta mogą różnić się nie tylko wielkością, ale także wytrzymałością i wyglądem. Z łatwością znajdziesz zarówno małe pudełka z wieczkiem, jak i większe kartony z pokrywą, czy z dodatkowym okienkiem. Ostatnią z zalet, o której warto wspomnieć, jest dostępność – producent jest w stanie wyprodukować opakowania kartonowe w ciągu kilku dni od złożenia zamówienia.

 Na co zwracać uwagę zamawiając opakowania tekturowe?

Jeśli poszukujesz pudełek kartonowych do swojej firmy, zdecyduj się na opakowania tekturowe na zamówienie. W PAKO-BUD możesz kupić opakowania z tektury o dowolnej wielkości i wytrzymałości. Zanim złożysz zamówienie, zdecyduj, z jakiego materiału ma być wykonane pudełko. Na rynku dostępne są tektury o różnej grubości, wytrzymałości i odmiennych możliwościach zastosowania. Jako wiodący producent kartonów dajemy Ci możliwość wybrania trzech rodzajów tektury:

  • konwencjonalnej, trzy- lub pięciowarstwowej, z której wykonujemy kartony klapowe i pudełka tekturowe z pokrywką. Mają one uniwersalne zastosowania i bardzo dobrze zabezpieczają znajdujące się w nich towary przed wpływem czynników zewnętrznych.
  • ciężkiej, pięciowarstwowej, o gramaturze 1320 g/m2 i grubości wynoszącej od 9 do 15 mm. Opakowania z takiej tektury charakteryzują się wysoką wytrzymałością, dzięki czemu możesz w nich przechowywać i przewozić nawet przedmioty o dużej wadze,
  • łączonej z innym materiałem, np. z drewnem, sklejką lub płytą OSB. Takie opakowania są lekkie, ale charakteryzują się zwiększoną wytrzymałością i trwałością. Mają one różne zastosowania, a ponadto cechują się estetycznym wyglądem. Pamiętaj, że opakowania tekturowe wykonane z tektury wzmocnionej będziesz mógł stosować wielokrotnie.

Jak zamówić najlepsze opakowania tekturowe?

Nie wiesz który rodzaj tektury wybrać? Zastanów się, do czego będziesz wykorzystywał pudełka oraz jakie powinny być ich właściwości. Jeśli zamierzasz wysyłać je luzem, wystarczą Ci opakowania z tektury konwencjonalnej. Jeśli z kolei chcesz je piętrzyć na palecie, wybierz pudełka z grubszej tektury. Chcesz zamówić opakowania tekturowe na wymiar do swojej firmy? Skorzystaj z naszej oferty! Znajdziesz w niej szeroki wybór produktów. Mamy doświadczenie w produkcji opakowań tekturowych o nietypowym wyglądzie, niestandardowych rozmiarach i różnych zastosowaniach. Wszystkie nasze wyroby są precyzyjnie wykonane i charakteryzują się wysoką jakością i trwałością. Jesteśmy przekonani, że będziesz z nich zadowolony!