kartony do transportu pakobud

Opakowania kartonowe – zalety i wady kartonów do pakowania

Kartony do pakowania to powszechnie używane opakowania transportowe. Stosowanie opakowań tekturowych ma wiele zalet, m.in. ochrona wysyłanych przedmiotów czy niski koszt. Poznaj najważniejsze zalety (oraz główne wady) opakowań kartonowych!

Opakowania kartonowe – ochrona wysyłanych towarów

Opakowania kartonowe w szczególny sposób chronią wysyłane czy przenoszone przedmioty. Tektura falista składająca się z kilka kawałków tektury umieszczonych jedna na drugiej pozwala na zamortyzowanie delikatnych produktów, takich jak szklane przedmioty, sprzęt elektroniczny czy meble. Jeśli transportowany towar jest w odpowiedni sposób zabezpieczony, ryzyko powstania ewentualnych uszkodzeń mechanicznych jest o wiele mniejsze.

Opakowania tekturowe – tani materiał i ekologia

Karton jest tani w produkcji. Jest to duża oszczędność w procesie wysyłki towarów, w szczególności, gdy kupuje się go hurtowo. Inne opakowania transportowe wykonane z tworzyw sztucznych, drewna lub metalu są nie tylko droższe i zwiększają koszty wysyłki, ale są też o wiele cięższe. Kartony do pakowania zazwyczaj są wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu. Jeśli zależy Ci na ochronie środowiska naturalnego, opakowania tekturowe są najlepszym wyborem przy transporcie i przechowywaniu towarów.

Kartony do pakowania – łatwe do zapieczętowania

Karton można dokładnie zamknąć i zapieczętować na wiele różnych sposobów. Możesz bez problemu użyć metalowych zszywek, ponieważ karton jest dosyć gruby, więc nie rozerwie się łatwo, nawet jeśli paczka spadnie na ziemię. Powierzchnia opakowania kartonowego pozwala również na dokładne przyklejenie taśmy lub sklejenie jej klejem, chroniąc towar w kartonie, aż do momentu jego otwarcia.

Opakowania kartonowe z nadrukiem a promocja marki

Powierzchnia kartonu umożliwia też umieszczenie na niej informacji o towarze, wagi przesyłki czy adresu odbiorcy. Upraszcza to proces dostawy. Pudełka kartonowe świetnie sprawdzają się też jako element promocji marki i skutecznego marketingu, wystarczy, że umieścisz na nich swoje logo.

Opakowania tekturowe – uniwersalność i oszczędność miejsca

Kartony do pakowania nie zajmują dużo miejsca w magazynie. Bez problemu możesz je złożyć i oszczędzić cenną przestrzeń. Pudełka kartonowe są dostępne w różnych kształtach, i rozmiarach w zależności od wymagań klientów. Pako-Bud oferuje opakowanie tekturowe na zamówienie, co jest niezwykle praktyczne i wygodne.

Opakowania z tektury – wady

Czasami używanie kartonów do pakowania może nie być najlepszym rozwiązaniem. Wynika to z ich stosunkowo niskiej odporności na odkształcenia. Nie sprawdzą się one również przy niesprzyjających warunkach atmosferycznych. Nie ochronią towaru przed deszczem i wilgocią. Podczas niesprzyjającej pogody mogą ulec zniszczeniu, jeśli będą znajdować się na zewnątrz.

Podsumowując, opakowania kartonowe mają wiele zalet, ale również wad, których nie można uniknąć. Decydując się na wybór odpowiedniego opakowania trzeba je wziąć pod uwagę. Dlatego należy przemyśleć wszystkie za i przeciw wybierając odpowiednie opakowania transportowe i dostosować je do warunków transportu oraz przewożonego towaru.