Opakowania drewniane i tekturowe

Gdzie kupować opakowania?

Na rynku opakowań dostępnych jest mnóstwo różnych rodzajów, odpowiednich do przechowywania i przewożenia każdego rodzaju towarów i przedmiotów. Kupując opakowania drewniane, warto zapoznać się z certyfikatami danej firmy produkcyjnej oraz aktualną ofertą i porównać ceny proponowane przez różnych producentów. Gwarancją bezpieczeństwa jest sytuacja, w której dana firma produkuje swoje opakowania samodzielnie – wiadomo wówczas, że podczas podróży towaru od producenta do sprzedawcy nie uległ on uszkodzeniu, ani że nie został wypuszczony od producenta już jako towar wybrakowany. Pozwala to zaoszczędzić na czasie w razie reklamacji i przyśpiesza cały proces kupowania.

Rodzaje opakowań

Na rynku opakowań dostępna jest cała gama różnych rodzajów, z różnych materiałów, we wszystkich kształtach i rozmiarach. W innych opakowaniach przewozi się elementy lżejsze, a w innych bardzo ciężkie. Przykładowymi opakowaniami z drewna są skrzyniopalety dwu- i czterowjazdowe, skrzynie z drewna ażurowe lub pełne, konstrukcje na ramiakach z poszyciem z płyty oraz nowoczesne i funkcjonalne pojemniki drewniane z solidnego drewna. Ciekawą i praktyczną opcją jest także możliwość łączenia materiałów z jakich produkowane są opakowania – na przykład połączenie drewna z dodatkami ze sklejki lub płytą pilśniową, dzięki czemu opakowanie jest wytrzymałe, a cena niższa. Palety są bardzo popularnym rodzajem opakowań, przeznaczonym do przenoszenia i składowania różnego rodzaju towarów. W ostatnich latach powstał także trend tworzenia mebli z palet, co jest bardzo oszczędnym sposobem na umeblowanie mieszkania.

Wielu klientów producentów opakowań kupuje także opakowania z tektury konwencjonalnej, 3 i 5-warstwowej. Dostępne modele klapowe i wieczkowe, to idealny sposób na zabezpieczenie przewożonych lub przechowywanych towarów przed uszkodzeniem i szkodliwym wpływem czynników zewnętrznych. Są to podstawowe opakowania używane jako pojemniki zbiorcze i transportowe. Znacznie cięższe towary transportowane są w opakowaniach z tektury ciężkiej – 5 i 7-warstwowej. Opakowania z tego rodzaju tektury są wyjątkowo wytrzymałe, będące w stanie udźwignąć naprawdę ciężkie przedmioty bez ryzyka zniszczenia.

Opakowania łączone są dobrym sposobem na transport dla osób chcących nieco zaoszczędzić na cenach opakowań. Połączenie drewna z tekturą lub sklejką jest połączeniem stabilnym i wytrzymałym, gotowym udźwignąć duże ciężary.

Zamawianie opakowań

Zanim podejmie się decyzję, którego producenta opakowań wybrać, warto zrobić rozeznanie pośród różnych sprzedawców i producentów. Przewagę będzie miał ten, który sam produkuje swoje opakowania, a nie tylko prowadzi dystrybucję produktów innego producenta. Takim przykładem jest firma Pako-Bud, mająca swoją siedzibę w Konstantynowie Łódzkim w pobliżu Łodzi. Firma ta jednocześnie jest producentem i dystrybutorem opakowań, posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży opakowań drewnianych oraz stale rozwija swoją działalność o kolejne rodzaje opakowań. Dostawy są wykonywane terminowo, jakość wykonania opakowań jest zawsze najwyższa, a cena jak najbardziej korzystna dla klienta. Pracownicy firmy chętnie odpowiedzą na wszelkie pytania klientów drogą mailową lub telefoniczną. Zakupy w Pako-Bud to gwarancja bezpieczeństwa i satysfakcji.