opakowania drewniane Pako-Bud

Opakowania drewniane do transportu – które najlepsze?

Produkujemy szeroką gamę opakowań drewnianych sprawdzających się w transporcie. Nasze opakowania są zgodne z międzynarodową dyrektywą ISPM 15.

Opakowania drewniane są zawsze projektowane pod kątem konkretnego pakowanego produktu, warunków transportu i przechowywania, miejsca przeznaczenia, norm prawnych itp. Opakowania drewniane mogą być dostarczone w stanie rozłożonym, złożonym lub konkretny produkt można zapakować bezpośrednio (często w połączeniu z innymi materiałami opakowaniowymi) i przygotować do transportu.Nasze opakowania drewniane są zgodne z dyrektywą ISPM 15 – normą dla opakowań drewnianych w handlu międzynarodowym – i posiadają certyfikat obróbki HT. Do poszczególnych zleceń podchodzimy indywidualnie w celu osiągnięcia maksymalnego zadowolenia klienta.

Opakowania drewniane do transportu – jakie wybrać?

Nasze produkty dostarczamy na terenie całej Polski. Współpracujemy z różnymi instytucjami i firmami z branży elektronicznej, meblarskiej, motoryzacyjnej, a nawet odzieżowej. Naszymi stałymi klientami są sklepy, magazyny, zakłady energetyczne oraz holdingi z zagranicznym kapitałem. Kontrahentom gwarantujemy profesjonalną obsługę, doradztwo i produkty najwyższej jakości. Współpracujemy z Klientami indywidualnymi, a także instytucjonalnymi. Jakie opakowania polecamy? To zależy od kilku czynników:

  • Jakie produkty klient zamierza transportować
  • Dokąd mają trafić
  • Jakie są ich gabaryty
  • Jakie są indywidualne oczekiwania każdego klienta.

Nasza firma proponuje:

  • różnego rodzaju skrzynie: drewniane, z płyty pilśniowej, z OSB, ze sklejki,
  • skrzyniopalety,
  • palety EPAL,
  • opakowania tekturowe.

Opakowania drewniane do transportu. Które są najlepsze?

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie. Pudełka drewniane do opakowań transportowych zapewniają doskonałą ochronę produktów przed uszkodzeniem, zagubieniem i niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Projekt pudełek bazuje na dokumentacji dostarczonej przez klienta lub w oparciu o własny program projektowy. Podstawowe parametry wejściowe to waga ładunku, wymiary zapakowanego produktu oraz wymiary wewnętrzne kartonu. Uwzględniane są również wymagania klienta dotyczące materiału, możliwości układania w stosy, obsługi lub sposobu transportu.

Opakowania drewniane do transportu – skrzynie

Klienci chętnie wybierają do transportu skrzynie. Oto przykłady:

Skrzynie ze sklejki – sklejka to materiał kompozytowy, składający się ze sklejonych, krzyżujących się cienkich warstw drewna. Na jedną sklejkę przypada zazwyczaj nieparzysta liczba obłogów. Sklejki produkowane są najczęściej z brzozy, olchy i sosny, rzadziej z egzotycznych gatunków drewna. Precyzyjne wykonanie takiej skrzyni transportowej gwarantuje jej niezawodność w każdej sytuacji. Sklejki to naprawdę ekonomiczna alternatywa dla innych materiałów.

Skrzynie z płyty pilśniowej – płyta pilśniowa to wyrób z drewna w postaci płyty, która wykonana jest z rozwłóknionej tkanki tkanki drzewnej poprzez jej spilśnienie i uformowanie w odpowiedniej temperaturze oraz pod właściwym ciśnieniem. Zapewniają bezpieczny i komfortowy przewóz oraz optymalne składowanie wielu towarów, robione są dokładnie przez doświadczonych pracowników, którzy dbają o szczegóły i są stosunkowo wytrzymałe i szczelne.

Skrzynie drewniane – klasyczne skrzynie drewniane wykonywane są z różnych rodzajów drzew oraz dostosowane do transportu towaru o małych i dużych gabarytach.

Skrzynie OSB – płyta OSB to drewnopochodny materiał; specyficzna trójwarstwowa płyta kompozytowa, która znalazła zastosowanie głównie w budownictwie. Takie płyty mogą składać się z kilku warstw, zależy to od ich przeznaczenia. Skrzynie te są stosunkowo lekkie.

Skrzyniopalety – skrzyniopalety to specjalny rodzaj skrzyń, które umieszczone są na podstawie dwu- lub czterowjazdowej. Te opakowania transportowe świetnie sprawdzają się także w przechowywaniu różnorodnych towarów.

W naszym asortymencie posiadamy również palety standardowe i niestandardowe. Nasza firma oferuje szeroki wybór opakowań drewnianych. To zarówno pudełka, jak i obszerne skrzynie zbudowane a wytrzymałego drewna. Zajrzyj do odpowiedniej zakładki i sprawdź całą naszą ofertę. Zapraszamy!