Od czego zależy jakość opakowania drewnianego?

Wszelkiego rodzaju opakowania drewniane muszą być wykonane na najwyższym poziomie. To od ich jakości zależy bezpieczeństwo przewożonego lub magazynowanego towaru. Co wpływa jednak na jakość opakowania?

Różne typy opakowań

Firmy – takie jak np. Pako-Bud spod Łodzi – zajmują się tworzeniem różnorodnych opakowań drewnianych. Mimo tego w swojej ofercie posiadają również materiały do pakowania wykonane z kartonu. Nie ważą wiele, a jeżeli są wykonane z 5-warstwowej tektury, z powodzeniem chronią nawet delikatny sprzęt. Jednak tektura sprawdza się jedynie przy wysyłce do klienta detalicznego. Jeżeli chodzi o transport hurtowych ilości danego towaru, często wykorzystuje się skrzynie drewniane. Wówczas – dzięki pełnemu zabudowaniu – chronią one najpełniej przewożony osprzęt.

Istotny rodzaj i jakość użytego surowca

Zarówno palety drewniane, jak i inne opakowania służące do transportu, muszą być wykonane z drewna wysokiej jakości. Istotny jest nie tylko sam gatunek (najlepiej, by była to sosna lub świerk), ale również jego obróbka i sposób składowania. Opakowania i europalety, które są narażone na ciągłe niszczycielskie działanie czynników zewnętrznych oraz kontakt z różnymi urządzeniami (np. wózkami widłowymi), muszą być wykonane z wystarczająco mocnych materiałów, aby nie rozpaść się podczas przenoszenia. Jednocześnie palety drewniane muszą być wykonane w taki sposób, aby móc transportować spore wagi – sięgające nawet kilka tysięcy kilogramów.

Ważne procesy techniczne

Szalenie ważne jest, aby otrzymane drewno poddać profesjonalnemu procesowi suszenia. Odpowiednie jego przeprowadzenie nie tylko zwiększa wytrzymałość drewna, ale również jego trwałość – dzięki temu opakowań można używać wielokrotnie. Więcej informacji na temat tego skomplikowanego procesu można znaleźć na stronie: https://pakobud.com.pl/suszarnia.