Nowe trendy w budownictwie

Trendy obowiązują nie tylko w modzie. To, na jaki projekt domu decyduje się większość osób determinuje przede wszystkim zasobność portfela, a także aktualne trendy w budownictwie. Wybudowanie domu wiąże się z dużymi kosztami, nic więc dziwnego, że chcemy aby był spełnieniem naszych marzeń a do tego był “modnym domem” – funkcjonalnym, przestrzennym i energooszczędnym. Jest kilka niezawodnych elementów wystroju, dzięki którym twój dom będzie atrakcyjny wizualnie, ciekawy i innowacyjny.

Cegła klinkierowa

W dalszym ciągu bardzo popularna jest, kultowa już, czerwona cegła klinkierowa o gładkiej strukturze. Nowym trendem jest natomiast jej współczesna odmiana – cegła w łagodnych kolorach o nietypowej powierzchni. Sprawiają efekt upływu lat, jednocześnie nadaje oryginalnego, współczesnego wymiaru. Cegłę należy pobrać pod kątem stylistyki i formy. Do prostego, minimalistycznego domu będzie pasować cegła o intensywnym kolorze luz z ciekawą fakturą – będzie stanowić mocny akcent w wystroju. Natomiast do domu o klasycznym kształcie, o ciepłym i sielskim wystroju pasować będzie równie klasyczna cegła. Pamiętaj, że z tak charakterystycznymi elementami wystroju łatwo przesadzić wprowadzając tym samym chaos do domu.

Drewno konstrukcyjne

Najbardziej popularnym materiałem wykorzystywanym w budownictwie jest drewno. Domy drewniane funkcjonują już nie tylko na wioskach, czy jako domki letniskowe. Coraz więcej osób docenia ten surowiec i jego nieocenione właściwości – drewno jest świetnym izolatorem termoszczelnym i dźwiękoszczęlnym, jest trwałe i znacznie lżejsze od innych materiałów budowlanych. Ponad to, domy wykonane z drewna  mają zdolność do samoregulacji, czyli zapewniają odpowiednią wilgoć wewnątrz domu (można powiedzieć, że panuje w nich specyficzny mikroklimat, korzystnie wpływający na samopoczucie osób mieszkających). Najczęściej wykorzystywane drzewa to świerk i sosna. Aby surowiec był trwały i bogaty w swoje właściwości trzeba postawić na zaufane źródło, którym jest producent opakowań drewnianych: https://pakobud.com.pl/drewno-konstrukcyjne. Firma PAKO-BUD, poza tym, że proponuje skrzynie drewniane transportowe, skrzyniopalety i palety, to także specjalizuje się w wysokiej jakości drewnie konstrukcyjnym. Oferowanym drzewem nie tylko postawisz szkielet domu, ale także zaopatrzysz się w elementy wystroju wewnętrznego, które są stałym trendem w budownictwie. Nawet pojedynczy element lub drewniane akcenty w wystroju sprawią, że stworzysz wyjątkowy klimat w swoim domu.

Szklane ściany

Szklane ściany są chyba najbardziej efektownym elementem stosowanym w budwnictwie. Świetnie sprawdzą się przy małych powierzchniach, ponieważ sprawią wrażenie przestrzeni, jak i dużych domach. Kojarzone są z luksusem i nowoczesnością. Zapewniają wnętrzom lekkość i bardzo duży dostęp do światła. Pasują szczególnie do minimalistycznego wystroju.  Od kiedy szkło stało się materiałem budowlanym zyskało dużą popularność – buduje się z niego ściany, ścianki działowe, dachy, a także schody czy podłogi. Elementy takiego szkła wykonuje się na wymiar, więc możesz wykreować element konkretnie pod twoje wnętrze. Kreatywne zastosowanie szklanych ścianek działowych pozwoli nawet na zmianę zagospodarowania wnętrz.

Ekologiczny dom

Jednym z popularnych trendów w budownictwie jest powrót do domów zainspirowany tradycją, naturą i ekologią. Do Polski dotarła moda na stosowanie naturalnych materiałów i projektów sprzed kilku dekad. Połączenie szkła z drewnem, stali oraz kamienia daje zaskakująco piękny efekt. Preferowana elewacja to delikatne kolory beżu i szarości. Pamiętaj, że energooszczędność jest także w modzie. Budowa domu z ekologicznymi rozwiązaniami to ukłon w stronę środowiska, a także oszczędność w eksploatacji.