producent palet drewnianych pakobud

Najlepsze opakowania transportowe dla rolników

Produkcja rolnicza obejmuje kilka ważnych etapów, a każdy z nich ma kluczowy wpływ na jakość plonów, które trafiają do sklepów i hurtowni, aby ostatecznie znaleźć się w naszych domach. Wszystkie etapy rolniczej produkcji są obecnie obłożone licznymi wymaganiami, które muszą spełniać rolnicy aby móc przekazywać swoje produkty do użytku konsumentów. Dotyczy to między innymi transportu plonów, dlatego tak ważne jest aby opakowania transportowe, z których korzystają rolnicy posiadały niezbędne certyfikaty i spełniały wszelkie wymagania związane z transportowaniem i przetrzymywaniem żywności. Które opakowania transportowe dla rolników będą najlepsze?

Spis treści:

  1. Skrzynie drewniane – solidny wybór dla transportu
  2. Skrzyniopalety – wygodny transport i gwarancja bezpieczeństwa
  3. Palety – wygodna logistyka transportowa
  4. Tekturowe opakowania transportowe

Skrzynie drewniane – solidny wybór dla transportu

Jednym ze skutecznych i sprawdzonych sposobów do przechowywania plonów rolnych są często wybierane skrzynie drewniane. Dlaczego? Swoją popularność zawdzięczają głównie wysokiej wytrzymałości na wszelkie warunki zewnętrzne, zarówno w czasie transportu, jak również w trakcie magazynowania i przechowywania. Towary przechowywane w skrzyniach drewnianych są chronione przed trudnymi warunkami atmosferycznymi i wszelkimi urazami mechanicznymi. Drewniane skrzynie sprawdzą się szczególnie dobrze w czasie przewożenia ciężkich towarów. Ponad to, skrzynie wykonane z drewna ułatwiają przetrzymywanie towarów w magazynach i hurtowniach, lub też rolniczych pomieszczeniach gospodarczych. Ze względu na swoją budowę pozwalają na zachowanie porządku w przestrzeni i ułatwiają katalogowanie towarów. Wybierając skrzynie transportowe możemy zdecydować się na model w wersji pełnej lub ażurowej, w zależności od tego, jaki towar będziemy transportować i jakich warunków potrzebuje.

Pamiętają o wszelkich regulacjach dotyczących transportu towarów rolnych, wybierając producenta opakowań transportowych rolnicy powinni zwrócić uwagę na to, czy posiada on wszelkie certyfikaty zezwalające na przemieszczanie wybranych opakowań nie tylko w obrębie kraju, ale również poza jego granicami, jeśli mówimy na przykład o eksporcie towarów rolnych. Nasza marka PAKO-BUD jest producentem posiadającym niezbędny certyfikat fitosanitarny, zgodny z międzynarodowymi standardami ISPM15, który umożliwia eksport do krajów niemal na całym świecie. Co więcej, nasze wyroby są wykonywane w technologii spełniającej wszystkie wymagania normy FAO/IPPC/ISPM 15, dzięki czemu mamy pewność, że przekazujemy naszym klientom solidne, wytrzymałe produkty.

Skrzyniopalety – wygodny transport i gwarancja bezpieczeństwa

Kolejnym opakowaniem transportowym, z którego mogą skorzystać rolnicy w czasie przemieszczania swoich plonów i towarów, są skrzyniopalety. To specjalny rodzaj skrzyń, które dzięki swojej podstawie pozwalają na łatwy i sprawy załadunek lub rozładunek. Skrzyniopalety skutecznie ułatwiają transport i pozwalają na oszczędność czasu. Sprawdzają się świetnie nie tylko w czasie transportu, ale przede wszystkim w okresie przechowywania towarów rolnych. Są przeznaczone głównie do powierzchni wielko-magazynowych, ale sprawdzają się równie dobrze w mniejszych hurtowniach czy pomieszczeniach gospodarczych. Znajdują swoje zastosowanie w wielu różnych gałęziach przemysłu, ze względu na swoją wytrzymałość i odporność na warunki zewnętrzne. Towar przechowywany w skrzyniopaletach jest dobrze chroniony przed wszelkimi urazami mechanicznymi. Skrzynie umieszczane są na dwu lub czterowjazdowej podstawie, o wymiarach najczęściej stosowanych w logistyce – 1200 x 800; przy zachowaniu zmiennej wysokości. Skrzyniopalety mogą być wykonane z kilku różnych tworzyw, takich jak na przykład drewno drzew iglastych, sklejka, płyta pilśniowa lub płyta OSB.

Podobnie jak w przypadku skrzyń drewnianych, warto wspomnieć o tym, że skrzyniopalety muszą posiadać niezbędne certyfikaty, dzięki którym możliwe będzie transportowanie towarów rolnych nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Dlatego warto skorzystać z ofert marki PAKO-BUD, która dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu produkuje opakowania transportowe dostosowane do norm i wymagań przewoźników z całego świata.

Palety – wygodna logistyka transportowa 

Palety transportowe są niezwykle wygodnym i powszechnym sposobem na transport. Ułatwiają przechowywanie towarów w magazynach i powierzchniach gospodarczych, pozwalając na zachowanie korzystnej logiki transportowej. Palety transportowe pozwalają na łatwy przewóz ładunków i towarów rolnych, szczególnie tych ciężkich i wymagających specjalnego traktowania w czasie transportu. Na co powinniśmy zwrócić uwagę wybierając palety do transportu? Najważniejsze są, podobnie jak w przypadku skrzyń oraz skrzyniopalet, materiały z jakich zostaną wykonane palety, oraz to, czy posiadają wszelkie certyfikaty umożliwiające transport towarów również poza granice kraju. Należy wybierać takie palety, które dzięki profesjonalnemu wykończeniu i obróbce, wytrzymają obciążenie ładunku i cały proces transportowy.

Oprócz palet tak zwanych typowych, w transporcie produktów rolnych wykorzystuje się również palety nietypowe, czyli takie, które charakteryzują się nietypowymi kształtami lub wymiarami, posiadają nieregularny układ desek lub klocków. Wykorzystuje się je do specjalnych zamówień i wymagań klientów. Palety nietypowe są wykonane według wytycznych i potrzeb przedstawionych przez przewoźników i klientów, z uwzględnieniem ścisłych parametrów technicznych. Palety nietypowe mogą być wykonane z litego drewna lub pokryte płytą.

Tekturowe opakowania transportowe

Zdarza się, że do transportu niektórych swoich produktów rolnicy wykorzystują również opakowania tekturowe. Znajdują one liczne zastosowanie w branży spożywczej. Opakowania tekturowe posiadają różne kształty i rozmiary, można również wykonać je z trzech różnych typów tektury, dzięki czemu wybór opakowania może całkowicie odpowiadać indywidualnym potrzebom klienta. Transportowe opakowania tekturowe mogą być wykonane z tektury konwencjonalnej (trój- i pięciowarstwowej), tektury ciężkiej (pięciowarstwowej o gramaturze 1320 g na 1m2 i grubości od 9 do 15 mm) lub tak zwanych opakowań łączonych, czyli połączenia tektury z drewnem lub sklejką.