pokojowe kuchenne ogrodowe

Meble z palet – gorący hit w urządzaniu pomieszczeń i ogrodów. Sprawdź, w jaki sposób wykorzystasz zalety palet!

Panująca od jakiegoś czasu tendencja na rękodzielnicze wnętrza na dobre ugruntowała się nie tylko wśród profesjonalnych projektantów wnętrz, ale i zupełnych laików, których jednak pasjonuje samodzielne urządzanie mieszkania. Skorzystanie z produktów z odzysku to recepta na to, by z powodzeniem zaaranżować nasze mieszkanie. A wszystko dzięki paletom z drewna, które mogą służyć jako wyjątkowy surowiec do wyczarowania niebanalnych mebli, które wyróżnią naszą przestrzeń i pozwolą cieszyć się wnętrzami skrojonymi na nasze indywidualne potrzeby!


Samodzielnie wykonane meble z palet – dlaczego warto się na nie zdecydować?

Meble z palet to jeden z ostatnich trendów wśród projektantów – rozgłos zdobyły bowiem takimi cechami jak: ich ekologiczność (a także ekonomiczność w wykorzystaniu), stylowość, awangardowość, niekonwencjonalość. Korzystając z odpowiedniego ich dopasowania do struktury pomieszczenia, możemy zaadaptować je do każdych praktycznie warunków lokalowych. I nie tylko – doskonale sprawdzają się również w roli mebli ogrodowych. Są niezwykle wygodne, poręczne i ergonomiczne – wystarczy jedno tworzywo, a możemy wykonać ramę łóżkową, siedziska, stoliki czy boazerie. Utrwalenie specjalną farbą do drewna czy pomalowanie na dowolny kolor, a nawet wybielenie pozwoli nadać im specyficznego, zupełnie niepowtarzalnego, jednostkowego charakteru.

Sposób DIY to nie tylko moda i wymysł panujący wśród designerów-szaleńców, ale także metoda na stworzenie swoich własnych, satysfakcjonujących nas układów meblowych. Ponadto, możemy zaangażować do pomoc (a jednocześnie zabawy!) wszystkich członków rodziny. Kolejnym plusem jest niskonakładowość finansowa! Już chyba ta krótka charakterystyka wystarczy, by przekonać do budowy mebli niejedną panią domu, która powinna zarazić domowników pasją tworzenia w cenowych granicach rzędu 20 do 50 zł za europaletę.

Wyrafinowane, niestandardowe, ekscentryczne… a przede wszystkim wielofunkcyjne! Takie są europalety, dzięki którym zrobimy niespotykane meble ogrodowe, meble kuchenne czy meble pokojowe. Surowiec zakupimy u producentów dysponujących wysokiej klasy asortymentem. Bogata oferta Pako Bud z pewnością zadowoli niejednego wymagającego projektanta.

Wykorzystanie europalet

Nie będzie zaskoczeniem stwierdzenie, że palety wykorzystać możemy do budowy własnego, całkiem komfortowego łóżka do sypialni, kanapy do salonu czy stolika kawowego. Poza tym warto zastanowić się nad samodzielnym wyłożeniem ściany naszego pomieszczenia boazerią, która zapewne będzie rzucać się w oczy oryginalnością. Można w ten sposób przyozdobić każdą ścianę interesującego nas wnętrza. Pomysł ten dedykowany jest przede wszystkim aranżacjom salonowym i sypialnianym. Nadamy pomieszczeniu intensywności wyrazu, szczególnie jeśli “programujemy” nasze wnętrza pod styl skandynawski, minimalistyczny, modernistyczny lub industrialny. Mieszkańcy będą mieć przy tym pewność, że zaaplikowany na ich potrzeby styl będzie nie do podrobienia i zachwyci (a może nawet zainspiruje) niejednego gościa. Boazeria będzie stanowić świetną oprawę dla łóżek lub kanap w sypialni albo salonie. Przy okazji omawiania wykorzystania palet, nie sposób pominąć przesuwnych drzwi – będą idealnie komponowały się ze stylem vintage, skandynawskim, modernistycznym.

Zainspiruj się w tworzeniu mebli ogrodowych! Drewno do ogrodu pasowało będzie perfekcyjnie, także jeśli chcemy wykonać własne skrzynki na roślinność. Pamiętajmy, że połączenie nowoczesności i swojskości to ostatni krzyk mody – nie wahajmy się przysposabiać palet na własne potrzeby i na własny gust. Warto w tym celu zaufać najlepszym producentom. Propozycje asortymentowe Pako Bud to szeroki wybór materiałów wysokiej jakości – znajdź te najlepsze dla siebie!