opakowania tekturowe na zamówienie Pako-Bud

Jakie opakowanie do wysyłki wybrać?

Prowadzenie działalności gospodarczej i rozwijanie kanałów sprzedażowych w e-commerce wymagają od przedsiębiorcy rozważnego doboru towarów i sposobu transportu towaru.

W procesie logistycznym liczy się szybkość, trafność i jakość opakowań, które mają za zadanie ochronę produktów przed urazami mechanicznymi i działaniem niekorzystnych czynników pogodowych. Na rynku dostępne są różne metody pakowania towarów:

 • Korzystanie z pudeł kartonowych wysokiej jakości.
 • Używanie folii bąbelkowej i koperty kurierskiej.
 • Palety w przypadku przesyłek wielkogabarytowych.
 • Skrzynie drewniane.

Jakie cechy powinno posiadać odpowiednie opakowanie tekturowe? Powinno być wytrzymałe na urazy mechaniczne, zmienne warunki pogodowe i być wykonane z materiału wysokiej jakości. Jako producent opakowań drewnianych i tekturowych wiemy, jak tworzyć towar skrojony na potrzeby naszych klientów.

Sprzedawcy internetowi mają mniejsze możliwości ekspozycji towarów w porównaniu do sklepów fizycznych. Zaleta skuteczności zakupów online może odbywać się kosztem dotykowego, praktycznego doświadczenia z produktem przed dokonaniem zakupu. Dlatego ważne jest, aby zwrócić szczególną uwagę na wyróżniki, aby zapewnić klientom niezapomniane wrażenia z korzystania z marki i wyróżnić się na tle konkurencji. Jednym z takich wyróżników może być właśnie odpowiednio zapakowany towar, który będzie wyglądał estetycznie, a przede wszystkich dotrze do klienta w stanie nienaruszonym.

Wysyłka małych i lekkich towarów

Do wysyłki małych i lekkich towarów świetnie sprawdzą się opakowania tekturowe: https://pakobud.com.pl/opakowania-transportowe/opakowania-tekturowe/. Wystarczy, że towar owiniesz folią bąbelkową i możesz mieć pewność, że dotrze on do Twojego klienta w stanie nienaruszonym. Kartonowe opakowania to nadal najbardziej typowe opakowania używane przez sprzedawców detalicznych do wysyłki towarów. Są wytrzymałe, nie obciążają opakowań i można je poddać recyklingowi. Możesz również użyć dwuściennych pudeł z tektury falistej, aby zapewnić dodatkową wytrzymałość i trwałość w przypadku cięższych przedmiotów.

Czy cięższe towary mogę wysyłać w pudłach tekturowych?

Nie zaleca się używania lekkich pudeł tekturowych do wysyłki cięższych towarów. Do tego celu przeznaczone są drewniane skrzynki dostępne w ofercie naszego sklepu: https://pakobud.com.pl/skrzynie/skrzynie-drewniane/.

Zalety skrzyń drewnianych:

 • wytrzymałość i długa zdolność użytkowania,
 • wielofunkcyjność,
 • pojemność,
 • najwyższej jakości materiał pozyskany tylko z najlepszych gatunków drewna,
 • wymiary ściśle dostosowane do wymagań kupującego.

Jak dobrać pudełko do rodzaju przesyłki?

Aby dowiedzieć się, jak spakować towar, weź pod uwagę następujące czynniki przy wyborze sposobu pakowania produktu:

 • Waga produktu – im cięższy produkt, tym mocniejsze musi być opakowanie. Możesz sprawdzić wytrzymałość pudełka. Cięższe przedmioty mogą wymagać podwójnych, a nawet trójwarstwowych pudeł z tektury falistej. W tym przypadku świetnie sprawdzą się drewniane skrzynie. Lżejsze przedmioty można zapakować w jedno pudełko.
 • Rozmiar i kształt produktu – jeśli używasz pudełka, musi być wystarczająco dużo miejsca na materiał amortyzujący. Pakowany przedmiot nie powinien dotykać boków pudełka.
 • Wartość Twojego produktu i jego kruchość – delikatne lub wartościowe towary wymagają dodatkowej amortyzacji i ochrony.

Jeśli Twoje pudełko zawiera wiele oddzielnych przedmiotów, pamiętaj, że mogą się one poruszać i wpadać na siebie podczas transportu. Oddzielne zawinięcie i wyściełanie ich pomaga zapewnić stabilność. Przedmioty, na które może mieć wpływ brud, woda lub wilgoć, należy umieścić w plastikowej torbie w opakowaniu.

Wybierz opakowania do wysyłki idealne dla siebie. Sprawdź naszą ofertę: https://pakobud.com.pl/ .