deski podłogowe Pako-Bud

Jakie deski podłogowe wybrać?

Obecnie na rynku dostępna jest ogromna różnorodność podłóg, w tym dywany, laminat z tworzywa sztucznego, płytki ceramiczne czy popularne kafelki. Jednak powszechna popularność podłóg drewnianych rośnie z jednego prostego powodu: nie ma substytutu dla ciepła i naturalnego, prawdziwego drewna.

W Pako-Bud zajmujemy się profesjonalną obróbką drewna, w tym paneli na podłogi: https://pakobud.com.pl/drewno/. Sprawdź, dlaczego warto zainwestować w deski podłogowe.

Jakie są rodzaje desek podłogowych?

Podłogi drewniane są dostępne w dziesiątkach stylów i rozmiarów, ale istnieją tylko dwa podstawowe typy: drewno lite i drewno warstwowe. Tradycyjna podłoga z litego drewna jest dokładnie tym, czego można się spodziewać: każda deska podłogowa jest frezowana z kawałka litego drewna. Podłoga z drewna wielowarstwowego to w całości drewniana, laminowana deska wyprodukowana z kawałków drewna.

Oba rodzaje podłóg są dostępne w szerokiej gamie kolorów i gatunków drewna. Konkretny rodzaj i styl podłogi, który ostatecznie wybierzesz, będzie zależał od kilku czynników, w tym ceny, rozmiaru desek podłogowych, gatunku drewna (popularne są deski dębowe, jesionowe, modrzewiowe), łatwości montażu, rodzaju podłoża i samego pomieszczenia.

Gdzie kupić deski podłogowe?

Deski podłogowe najlepiej kupić u sprawdzonych sprzedawców: https://pakobud.com.pl/. Dziś w marketach dostępnych jest wiele rodzajów desek. Jednak sposób ich wykonania pozostawia wiele do życzenia. Inwestycja w podłogę, to inwestycja na lata. Warto postawić na sprawdzone rozwiązania, które sprawią, że będziemy mogli cieszyć się z naszego nowego parkietu latami. Zakup drewna od sprawdzonego dostawcy to podstawa podczas procesu tworzenia parkietu. Dziś deski podłogowe dostępne są w różnych wymiarach. Kiedyś obecne były jedynie te standardowe. Teraz istnieje możliwość dopasowania ich do wielkości pomieszczenia, niezależnie od tego jaki ma kształt.

Czy warto kupować deski w supermarkecie? Na pewno nie będą tak jakościowe, jak te od wyspecjalizowanego sklepu.

Jak wybrać odpowiednie deski na podłogę?

Deski podłogowe powinny być solidnie wykonane i pasować do naszego domu. W ofertach firm znajdują się zarówno deski jasne, jak i te w ciemniejszych kolorach. Jako firma, która działa na rynku od 25 lat wiemy, jak odpowiednio zadbać o drewno. Specjalizujemy się w przecieraniu materiału drzewnego, w szczególności sosnowego i świerkowego. Nasza oferta jest szeroka – proponujemy m.in. więźbę dachową na zamówienie, belki, łaty i krawędziaki, boazerię podbiciową, deski podłogowe, obiciowe czy szalunkowe i wiele innych. Nasze drewniane produkty tworzone są z pasją i z miłości do drewna.

Tworzymy produkty dostosowane do potrzeb klientów. Dostosowujemy wielkość i szerokość deski do Twoich potrzeb. Jak zamówić deski na wymiar?

  • Sprawdź, jakie są wymiary pomieszczenia.
  • Skontaktuj się z nami, a my pomożemy Ci wybrać rodzaj drewna.
  • Wcześniej otrzymasz wycenę – nie zaskoczą Cię niespodziewane koszty.

Deski mogą zostać dostarczone w dowolne miejsce, pod warunkiem wcześniejszego ustalenia terminu i sposobu transportu.

Jak dbać o deski podłogowe?

Drewniane podłogi są proste w pielęgnacji. Łatwo zrozumieć, dlaczego właściciele domów uwielbiają drewniane podłogi: wyglądają pięknie, są dobre dla alergików, są bardziej miękkie pod stopami niż płytki i świetnie sobie radzą, maskując kurz i brud. Do polerowania podłóg eksperci polecają produkty na bazie wody – są one mniej inwazyjne i bardziej przyjazne dla parkietu. Najlepsza jest zwykła, bawełniana szmatka bądź mop, który zbierze kuch i nada blasku.

Drewniane podłogi nadają charakter Twojemu domu i sprawiają, że czujemy się w nim po prostu dobrze. Pamiętaj, aby podczas wyboru idealnych desek podłogowych zwrócić uwagę na rodzaj drewna. Nie zapominaj również o odpowiedniej pielęgnacji podłogi na co dzień!