opakowania kartonowe Pako-Bud

Jak zapakować paczkę, żeby bezpiecznie dotarła do odbiorcy?

Standardowo paczka podczas całego procesu wysyłki jest obsługiwana średnio przez siedem osób, z których wszyscy pracują pod bardzo rygorystycznymi ograniczeniami czasowymi, aby dostarczyć Twoją przesyłkę na czas. Jeśli chcesz, aby Twoja paczka została dostarczona tak szybko, jak to możliwe, oraz w idealnym stanie, upewnij się, że jest prawidłowo zapakowana. Poznaj nasze wskazówki jak zapakować paczkę!

1. W co zapakować paczkę?

Jeśli wysyłamy niewielki przedmiot, świetnie się sprawdzają koperty bąbelkowe czy plastikowe torby do wysyłki, jednak do większych rzeczy lub ich większej liczby niezbędne jest pojemniejsze opakowanie kartonowe. Do wysyłki zaleca się użycie nowych kartonów z podwójnymi ściankami, odpowiednich do wagi i wymiarów przedmiotu. Lepiej jest unikać używanych już pudeł, ponieważ są po prostu za mało wytrzymałe.

Jeśli musisz użyć wcześniej używanego pudełka, upewnij się, że wszystkie boki są nadal sztywne, nie ma żadnych rozdarć oraz że wszystkie klapy są nienaruszone. Pamiętaj też o odklejeniu wszystkich wcześniejszych etykiet. Twoja paczka jest skanowana przez maszyny, które nie potrafią odróżnić Twojej etykiety od starej etykiety używanej wcześniej, więc usuń wszystkie niepotrzebne kody kreskowe z pudełka.

W przypadku dużej przesyłki, lepiej jest ją zapakować w dwa średniej wielkości kartony do wysyłki, niż w jeden duży – zmniejszy to ryzyko upadku i uszkodzenia towaru.

2. Amortyzacja towaru – wypełniacze do paczek

Wewnętrzna amortyzacja towaru jest równie ważna, jak pudełko. Towar należy zabezpieczyć tak, aby nie przemieszczał się wewnątrz opakowania. Doskonałym wypełniaczem jest styropian połączony z folią bąbelkową. Wypełnienie powinno wyścielać paczkę na ok. 5 cm od ściany kartonu oraz zawartości. Coraz popularniejsze stają się ekologiczne wypełniacze do paczek, dzięki którym przyczynisz się do ochrony środowiska. Możesz też użyć pianki polietylenowej lub rozdrobnionego papieru.

Upewnij się, że owinąłeś każdy przedmiot osobno. Delikatne artykuły wymagają oddzielenia od siebie, od narożników, boków, od góry i od dołu pudełka. Zapobiega to uszkodzeniu któregokolwiek z Twoich produktów poprzez kontakt ze sobą i chroni zawartość przed wstrząsami i wibracjami. Zawartość nie powinna się poruszać, gdy potrząśniesz pojemnikiem.

Jeśli wysyłasz cenny przedmiot, zaleca się zrobienie mu kilku zdjęć bezpiecznie zabezpieczonego w pudełku oraz samego pudełka przed zapieczętowaniem i wysłanie ich z przesyłką, aby zapewnić odbiorcę, że właściwie zadbałeś o bezpieczeństwo wysyłanego towaru.

3. Uszczelnianie kartonu do wysyłki.

Kolejny krok to dokładne zamknięcie pudełka. Użyj mocnej taśmy do pakowania paczek o szerokości przynajmniej 5 cm. Zaklej wszystkie boki, otwory, klapy. Następnie naklej taśmę pakunkową dookoła pudełka po obu stronach.

4. Etykietowanie

Naklej na pudełko etykietę z kodem kreskowym i adresami oraz upewnij się, że dane są poprawne. Jeśli towar jest delikatny, umieść na pudełko znaczek “Fragile”.

Pamiętaj, że bezpiecznie zapakowana przesyłka w estetycznym kartonie kreuje pozytywny wizerunek Twojego sklepu, a także dostarcza klientom przyjemność przy jej otwieraniu. W Pakobud znajdziesz różnego rodzaju kartony do wysyłki i pudełka, np. modele klapowe i wieczkowe, dzięki którym możesz mieć pewność, że Twoja przesyłka bezpiecznie dotrze na miejsce!