Europalety – pomysły na oryginalne meble

Europalety są ekologiczne, powszechnie dostępne i tanie. Do tego stwarzają niemal nieograniczone możliwości aranżacyjne. Jeśli szukasz pomysłu na tanie i oryginalne meble oraz dodatki do  mieszkania, postaw na europalety!

Meble z europalet – co warto wiedzieć?

Meble z europalet do niedawna kojarzyły się z akademikami lub mieszkaniami młodych osób, które szukały pomysłu na tanie umeblowanie pierwszego mieszkania. Z czasem jednak bardzo się upowszechniły i dzisiaj można je znaleźć w mieszkaniach urządzonych w różnych stylach i o różnych standardach. Europalety stały się elementem wystroju m.in. bardzo modnych w ostatnim czasie loftów. Szczególnie korzystnie wyglądają w surowych aranżacjach np. w zestawieniu z ceglanymi ścianami.  Meble z europalet można dziś znaleźć w ofertach wielu producentów mebli, w tym również dla grupy klientów z grubszym portfelem. Jeśli chcesz, aby twoje mieszkanie nabrało niepowtarzalnego wyglądu i stylu radzimy abyś meble z europalet wykonał samodzielnie. To jest prostsze niż myślisz!

Jakie meble można wykonać z europalet?

Meble z europalet są stosunkowo łatwe do wykonania. W pierwszej kolejności należy wyszlifować drewno, aby nie było drzazg, a następnie zaimpregnować. Wówczas meble będą odporne na wilgoć i uszkodzenia – podpowiadają pracownicy firmy Pakobud z Łodzi, specjalizującej się w produkcji europalet.  Jeśli chcesz pokolorować drewno, użyj bejcy barwiącej, która również zabezpieczy deski. Możesz także użyć farby do drewna.

Europalety w mieszkaniu najczęściej mają zastosowanie jako stolik kawowy. Palety występują w kilku wymiarach, bez trudu dobierzesz interesującą cię szerokość. Aby stolik nie był zbyt niski, możesz zamontować na spodzie kółeczka, dzięki czemu stanie się on także bardziej funkcjonalny. Innym rozwiązaniem jest położenie na siebie dwóch europalet. Aby bezpiecznie stawiać na takim stoliku naczynia, warto położyć na nim taflę szkła. Z europalet wykonasz również półki do zawieszenia na ścianę lub stojący regał na książki. Innym pomysłem jest zbudowanie z nich łóżka – wystarczy tylko położyć na nich materac i łóżko gotowe! Pamiętaj aby szerokość takiego stelażu była nieco większa niż materac, tylko wówczas łóżko będzie prezentować się efektownie. Mniej popularne, ale niezwykle oryginalne są fotele z europalet. Europaleta może służyć też jako wieszak czy stylowy panel pod zawieszony na ścianie telewizor. Możliwości są nieograniczone!

Zalety mebli z europalet:

– tanie,

– ekologiczne,

– stylowe

– nieskończone możliwości aranżacyjne,

– stosunkowo łatwe do samodzielnego wykonania.

Meble z europalet dotąd były kojarzone z mieszkaniami studenckimi. Dzisiaj są elementem  stylowych i drogich aranżacji. Cenimy je za niebanalny wygląd i nieskończone możliwości wykorzystania. Są tanie i solidne. Jeśli się znudzą bez żalu można zmienić je na nowe meble. Szukasz pomysłu na niebanalne urządzenie mieszkania? Sprawdź jak europalety będą prezentować się w twoim mieszkaniu!