Kartonowy domek dla dzieci – instrukcja krok po kroku

Domek z kartonu to edukacyjna zabawka, która sprawi dziecku radość i pobudzi jego kreatywność. Zaletą kartonu jest w tym wypadku jego lekkość i możliwość złożenia domku po skończonej zabawie. Dziecko może pomóc Ci składać ścianki domku, a po skończonej “budowie” możecie wspólnie z pociechą pokolorować i udekorować domek, tworząc z niego np. pałac lub piernikową chatkę. Jest to bezpieczna zabawka, nie ma w niej ostrych elementów, a do złożenia domku nie potrzebujesz nawet kleju. Jego wykonanie będzie także lekcją ekologii dla dziecka. Zobaczy, że kartony po lodówce lub innych sprzętach można ponownie wykorzystać- świetnie się przy tym bawiąc. Poniżej specjaliści z firmy Pakobud z Łodzi pokazują, jak krok po kroku zrobić domek dla dziecka.

Krok I – Przygotowanie kartonów

Przygotuj cztery kartonowe prostokąty o tych samych wymiarach (np.120×100 cm). Następnie wytnij w jednej ze ścian tzw. pióro, a w drugiej zrób wymierzone nacięcie.

Krok II – Wycinanie łączeń

Zrób po trzy nacięcia na górnej krawędzi każdej ściany. Połącz ściany wsuwając w nacięcia wystające części kartonu – tzw. pióra.

Krok III – Tworzenie dachu

Postępując tak samo, zepnij dwa prostokąty tworzące daszek i połącz je ze ściankami.

Krok IV – Wycinanie okien

Wytnij w dachu okienka. W tym celu wyznacz tępą stroną ostrza nożyka linię załamania, aby fragment tektury ładnie się zagiął.

Krok V – Wycinanie drzwi

Postępując w ten sam sposób jak przy przygotowaniu okien – wytnij drzwiczki na ściance kartonu. Potem wyrównaj nożykiem wszystkie linie cięcia.

Krok VI – Zawieszanie papieru

Zamontuj za pomocą tasiemki 2 rolki papieru do rysowania: w środku i na zewnątrz domku. Dzięki temu dziecko będzie mogło rysować zarówno w domku, jak i na nim.

Zalety kartonowych mebli dla dzieci

Niewątpliwie zaletą kartonowego domku dla dzieci jest jego lekkość, a także łatwość wykonania. Dodatkowo, jest to materiał ekologiczny i bezpieczny dla zdrowia.Aż 70% surowca potrzebnego do produkcji tektury pochodzi z makulatury. To pomaga chronić środowisko, zwłaszcza że tektura po wyrzuceniu na śmietnik może być jeszcze sześć razy przetworzona. Domek można malować, wycinać w nim dodatkowe drzwiczki, okienka, a gdy znudzi się dziecku, może bez żalu trafić na śmietnik.